Keď je prehra prísľubom

Autor: Martin Kilian

Foto: Tomáš Zaujec

Ako deň a noc sa líšili výkony volejbalistov VK Slávia SPU Nitra v premiére na palubovke Trenčína a v druhom kole doma proti Myjave.

V hale SPU si svoj pult rozložil ostrieľaný spíker Laco Pecek a pomohol rozpumpovať atmosféru. Pozrieť sa prišlo okolo 150 zvedavcov, v drese nováčika totiž nastupujú hlavne domáci odchovanci.

„Celkový prejav družstva bol dnes oveľa lepší. V Trenčíne to bolo nervózne, neisté. Chalani dnes podali celkom dobrý kolektívny výkon, musím ich pochváliť. Hrali sme to, čo vieme hrať. Boli tam dobré individuálne výkony, spomeniem Dobrančina, Kiliana či Rzymana. V zlomových momentoch sa ukázala nevyzretosť či nevyhratosť. Myjava dnes bola zrelá na tajbrejk, pár nevynútených chýb nás však stálo lepší výsledok,“ skonštatoval tréner Daniel Mikušovič.

Prehra na pôde Trenčína sa nečakala, výkonnostný posun však je prísľubom. A to ešte Nitranom chýbali obaja hlavní blokári Nagy a Tóth pre zranenia. „Na bloku celkom obstojne zaskočil Haluška a šancu dostal aj mladý Martiš. Volejbal hrá len rok a pol, ale zlepšuje sa,“ kvitoval Mikušovič.

Myjava musela v zlomových momentoch vytiahnuť z lavičky aj reprezentačného blokára Michala Zemana a k výhre ju prestrieľal hlavne B. Skasko, útočiaci často z „pajpu“.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top