Extraliga bude! Už to stojí čierne na bielom

Autor: Martin Kilian

Nitriansky mužský volejbal sa po troch rokoch vráti do najvyššej súťaže.

Volejbalisti VK Slávia SPU Nitra účinkovali v uplynulej sezóne v prvej lige (druhej najvyššej súťaži) a obsadili v nej šieste miesto z 10 účastníkov s vyrovnanou bilanciou 18 – 18.

Od ďalšieho ročníka ich však čaká veľká výzva. Vedenie klubu sa rozhodlo požiadať Slovenskú volejbalovú federáciu o zaradenie do extraligy. Tá sa v Nitre nehrala tri roky.

Od štvrtku 18. mája už je to čierne na bielom. Správna rada SVF odporučila Súťažnej komisii SVF udeliť extraligovú licenciu pre subjekt VK Slávia SPU Nitra pre súťažný ročník 2023/24.

Mužský volejbal v Nitre bol pred tromi rokmi takmer na kolenách, keď sa neslávne skončila zlatá éra (tituly v rokoch 2016 a 2017). Pomocnú ruku tomuto tradičnému športu podala partia nadšencov, bývalých funkcionárov, ktorí nedovolili, aby volejbal v Nitre zanikol.

„Sme veľmi radi, že po dlhšom čase bude znova Nitra v extralige. Čaká nás veľa povinností, ale odhodlanie nám nechýba,“ povedal Jozef Benčo, poverený vedením VK Slávia SPU Nitra.

„Pracujeme na doplnení kádra, pripravujeme zmluvy s trénermi, hráčmi, SVF i sponzormi. Riešime materiálno-technické zabezpečenie hráčov, haly, tréningových priestorov. Plánujeme letnú prípravu, prípravné zápasy. Zároveň pracujeme na propagácii reklamných partnerov, SPU, mesta, SVF, Slovenskej asociácie univerzitného športu i klubu ako takého,“ dodal Benčo a prisľúbil, že klub bude postupne uverejňovať novinky ohľadom skladby kádra a realizačného tímu.

Doplňme informáciu, že do extraligy bude mimoriadne zaradený aj tím z Banskej Bystrice. Právo štartovať v najvyššej súťaži majú doterajší účastníci – VKP Bratislava, Prešov, Myjava, Komárno, Svidník a Prievidza.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top