Známe sú mená trénerov a prvej posily

Autor: Martin Kilian

Pod vysokú sieť v Nitre opäť zavíta extraliga.
Volejbalisti sa síce v tomto období na tréningoch nepotia (náhradou sú občasné beachové udalosti), ale vo funkcionárskych kruhoch sa príliš neoddychuje. Viac povinností aktuálne majú aj činovníci VK Slávia SPU Nitra, čo súvisí s avizovaným návratom mužov do najvyššej súťaže. Nitrania si síce nevybojovali postup, ale požiadali o administratívne zaradenie do extraligy a federácia im vyhovela.
Klub aktuálne vedie skúsený funkcionár Jozef Benčo a od neho sme čerpali základné info o trénerskej otázke. Jej riešenie nie je prekvapením.


„Trénermi A-mužstva budú Ľubomír Paška a Daniel Mikušovič. V tejto chvíli ešte nie je stanovené, či budú rovnocenní, alebo jeden bude hlavný. Doladíme to neskôr, zároveň sa totiž venujeme aj trénerskému obsadeniu našich mládežníckych kategórií,“ objasnil Jozef Benčo.
Po páde znovuzrodenie Ľubomír Paška, držiteľ najvyššej trénerskej licencie, bude zároveň garantom oblastného centra mládeže SVF v Nitre, čo je novinka platná od 1. júla. „Návrat do extraligy je určite nová šanca alebo výzva pre mladých hráčov ukázať, že patria do extraligového kolotoča. Majú šancu pobiť sa svojimi výkonmi o to, aby si zaslúžili extraligovú príslušnosť na ďalšie ročníky,“ hovorí Ľ. Paška. „Extraliga sa k nám vracia po troch rokoch, čo je dobré pre divákov, ale aj pre našu mládež, aby videla vzory. Po smutnom páde prichádza znovuzrodenie a pevne verím, že to je iba štart k lepšej budúcnosti,“ dopĺňa Daniel Mikušovič. „Postupne sa budeme snažiť skvalitniť káder, oslovili sme viacerých hráčov, odchovancov.
Prioritou však je, že družstvo budú tvoriť hlavne vysokoškoláci. Ďalšími rokmi sa môžu nároky zvyšovať. Prvý rok je dôležité stabilizovať káder a dôstojne zvádzať extraligové súboje,“ pokračuje Paška.
„V kádri máme mladých hráčov, ktorí majú potenciál zlepšovať sa a kvalitná liga im k tomu môže pomôcť. Zároveň však chceme naďalej kvalitne pracovať s mládežou a vychovávať si ďalšie talenty,“ zdôraznil Mikušovič, ktorý je zároveň asistent trénera pri reprezentácii kadetov.
Družstvo začne prípravu 15. augusta, extraligu by malo zatiaľ hrávať v hale SPU. Vedenie v súčasnosti postupne podpisuje zmluvy s hráčmi.
„Plánujeme aj tzv. farmársku spoluprácu s Komjaticami, odkiaľ už chodili za nás hrávať mládežníci. Chceli by sme využiť možnosť posúvať si hráčov oboma smermi,“ doplnil Benčo.

Prvá lastovička z Myjavy

Prvým potvrdeným príchodom do Nitry je prestup Šimona Rzymana. Odchovanec Popradu hrával extraligu v Trenčíne a tri roky za Myjavu, kde okúsil aj stredoeurópsku ligu MEVZA a Challenge Cup.


„V Nitre už rok študujem na UKF, cestovanie medzi Myjavou a Nitrou bolo únavné, takže táto zmena je pre mňa veľký bonus. Teším sa na nový tím, som zvedavý, ako nám to pôjde,“ hovorí 22-ročný smečiar, vysoký 198 cm. „Mal by som patriť medzi skúsenejších hráčov a dúfam, že budem mať v tíme väčšiu rolu ako v Myjave. V Nitre sa stretnem s bývalými spoluhráčmi z mládežníckej reprezentácie Samom Porubským a Mišom Kilianom, takže aklimatizácia by mala byť o to jednoduchšia,“ pokračuje Šimon, ktoré brat–dvojča Vincent pôsobí v Prešove. „Družstvo Nitry, ako nováčik, asi nebude mať tie najvyššie ciele v tabuľke, pretože tu zrejme nebude veľa hráčov s väčšími skúsenosťami, ale ja verím, že s tímovým duchom a
bojovnosťou dosiahneme slušné výsledky,“ dodal Rzyman, ktorý má na svojom už tri extraligové medaily s Myjavou.
Martin Kilian, MY Nitrianske noviny


Ilustračné foto: Miroslav Slávik.
Šimon Rzyman prestupuje z Myjavy do Nitry.
Foto: facebook VK Myjava

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top