Skvelý večer pre nitriansky volejbal, pomohol nečakaný žolík

Autor: Martin Kilian

Pôvodný článok: https://mynitra.sme.sk/c/23296240/skvely-vecer-pre-nitriansky-volejbal-pomohol-necakany-zolik.html?fbclid=IwAR1tkESZDypCDeeHn_uORwon4oNuit-EQgDFCZ_APaf-Cux1H7Pomg7lyRk

Volejbalisti Nitry, nováčik extraligy, počas dlhodobej sezóny ani raz nezdolali súpera z top päťky, ale túto sériu prelomili v pravý čas.

V domácom štvrťfinálovom stretnutí proti Prešovu (tretí tím tabuľky) vydolovali tesné víťazstvo 3:2 a vybojovali si tak sobotňajší rozhodujúci zápas na Šariši.

Žolíkom v nitrianskej zostave bol skúsený blokár Marek Ludha, ktorý už hrá volejbal len pre radosť za prvoligové Komjatice (farmu Nitry). Za SPU nastúpil len druhýkrát v sezóne a opäť sa tešil z výhry.

Zverenci trénerov Mikušoviča a Pašku predviedli bojovný, kolektívny výkon, prinútili favorizovaného súpera k viacerým chybám a vo fantastickej atmosfére napokon vyhrali tajbrejk v pomere 17:15.

VK Slávia SPU Nitra – VK Mirad UNIPO Prešov 3:2 (25, -15, 23, -21, 15)

Rozhodovali Juráček a Schimpl, 383 divákov.

SPU: Š. Rzyman 14, Lajcha 2, Kilian 13, Ludha 5, Dobrančin 23, Turčáni 12, liberá Vician a Kajan (Gabaj, S. Porubský, Grendel, Neštický, Haluška).

MIRAD: Jendrejčák 6, Barták 1, Ščerba 22, Tasev 12, Gulák 20, Anderko 5, libero Turis (Suchanič 10).

Video z poslednej lopty nájdete tu.

Daniel Mikušovič, tréner Nitry: „Som veľmi hrdý na chalanov, ako zvládli tento zápas. Predviedli bojovný a kolektívny výkon. Som rád za skvelú divácku kulisu, ktorá vytvorila výbornú atmosféru a pomohla nám k víťazstvu. Nebolo to jednoduché, zápas mal svoju kvalitu a teší ma, že sme ho dotiahli do víťazného konca. V piatok si dáme ľahší tréning a v sobotu opäť bojujeme. Bolo by super, keby sa nám podarilo zopakovať tento výkon, to by bolo skvelé pre nitriansky volejbal, semifinále v Nitre už dlhšie nebolo. Pokúsime sa spraviť maximum, aby sme v sobotu boli úspešní.“

Erik Digaňa, tréner Prešova: „V prvom rade blahoželám súperovi k víťazstvu, ktorý hral odvážne a zaslúžene vyhral. My sme urobili enormné množstvo chýb. Neviem, čím to bolo. Doma musíme každopádne potvrdiť rolu favorita a iná cesta pre nás momentálne nie je.“

Žolík Ludha pomohol

Ako pomohol tímu príchod blokára Mareka Ludhu? Spýtali sme sa nitrianskeho trénera.
„Pomohol viac, ako som si myslel. Vedel som, že v útoku to nebude ideálne, keďže nebol ani na jednom tréningu a s nahrávačom Martinom Lajchom nie sú zohratí. Veľmi nám však pomohol v obrane na siete a v medzihre. Možno nemal veľa blokov, ale mnohé lopty nadrazil. A v medzihre nepanikáril, jeho skúsenosti nám pomohli,“ odpovedal Daniel Mikušovič.

Related Posts

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.

Back To Top